នាថ្ងៃទី២ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៦ លោកជំទាវ ឡងឌី សាន់ណារ៉ា រដ្ឋលេខាធិការ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ លោកជំទាវ បណ្ឌិតសភាចារ្យ ភឿង សកុណា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងវប្បធម៌ និងវិចិត្រសិល្បៈ បានអញ្ជើញចូលរួមកម្មវិធី «សប្តាហ៍មរតកមនុស្សរស់» ព្រមទាំងទទួលថវិកាឧបត្ថម្ភពីក្រុមហ៊ុនកូនខ្មែរជីបម៉ុងដែលបានឧបត្ថម្តដល់ក្រសួងវប្បធម៌និងវិចិត្រសិល្បៈ ចំនួន៥០,០០០ដុល្លារអាមេរិក ក្នុងមួយឆ្នាំ(រយៈពេល៥ឆ្នាំ) ។ កម្មវិធីនេះបានប្រព្រឹត្តទៅនៅ”ភូមិខ្មែរអ្នកធ្វើ” នៅទីតាំងផ្សារទំនើបជីបម៉ុង ២៧១ មេហ្គាម៉ល។
ក្នុងឱកាសនោះលោកជំទាវបានមានប្រសាសន៍បញ្ជាក់ថា ការចូលរួមឧបត្ថម្ភថវិកា ពីសំណាក់ ក្រុមហ៊ុនកូនខ្មែរជីបម៉ុង សរបញ្ជាក់យ៉ាងច្បាស់ពីទឹកចិត្តសប្បុរស និងស្មារតីទទួលខុសត្រូវចំពោះសង្គម ។ នេះគឺជាការគាំទ្រយ៉ាងសំខាន់ដល់ការអភិរក្ស លើកកម្ពស់ និងអភិវឌ្ឍវិស័យវប្បធម៌ជាតិ ព្រមទាំងជាគំរូដ៏ល្អ នៃភាពជាដៃគូរវាងវិស័យឯកជន និងស្ថាប័នរដ្ឋក្នុងការរួមចំណែកដើម្បីផលប្រយោជន៍ជាតិ និងប្រជាជន។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនោះដែរ លោកជំទាវបានរំលេចពីសកម្មភាពការងារ និងការជួយជ្រោមជ្រែងយ៉ាងសកម្ម របស់ក្រុមហ៊ុនកូនខ្មែរ ជីប ម៉ុង ក្នុងវិស័យវប្បធម៌ ដែលបានឆ្លុះបញ្ចាំងយ៉ាងច្បាស់ពីការយកចិត្តទុកដាក់ចំពោះការអភិរក្ស លើកតម្កើង និងអភិវឌ្ឍបេតិកភណ្ឌវប្បធម៌ជាតិ ហើយក៏ជាគំរូដ៏ល្អមួយដែលបង្ហាញថា ភាពជោគជ័យក្នុងអាជីវកម្មអាចដើរទន្ទឹមគ្នាជាមួយការរួមចំណែកដល់សង្គម និងប្រទេសជាតិ។

On August 2, 2026, Her Excellency Longdy Sannara, Secretary of State, representing Her Excellency Academician Dr. Phoeurng Sackona, Minister of Culture and Fine Arts, attended the “Living Human Treasures Week” event and accepted a donation from local company Chip Mong. The company contributed $50,000 USD per year for a period of five years to the Ministry of Culture and Fine Arts. The event took place at “Phum Khmer Neak Thveu” (Khmer Artisans’ Village) located at Chip Mong 271 Mega Mall.
On that occasion, Her Excellency stated that the financial support provided by Chip Mong clearly reflects its generosity and sense of corporate social responsibility. This support plays a crucial role in preserving, promoting, and developing the national cultural sector, serving as a prime example of partnership between the private sector and government institutions for the benefit of the nation and its people.
Taking this opportunity, Her Excellency also highlighted Chip Mong’s active efforts and support in the cultural sector, which clearly demonstrate its dedication to preserving, honoring, and developing national cultural heritage. It stands as a great model showing that business success can go hand-in-hand with contributions to society and the nation.