ឯកឧត្តម ហ៊ឺ វីរៈ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់លោកជំទាវបណ្ឌិតសភាចារ្យ ភឿង សកុណា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងវប្បធម៌និងវិចិត្រសិល្បៈ អញ្ជើញសួរសុខទុក្ខ ឯកឧត្ដម ជុច ភឿន ទីប្រឹក្សារាជរដ្ឋាភិបាល និងជាអតីតរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងវប្បធម៌និងវិចិត្រសិល្បៈ
31 ខែកក្កដា, 2026
សេចក្ដីជូនដំណឹង ស្ដីពីការបិទចរាចរនៅតាមទីតាំងមួយចំនួននៅរមណីយដ្ឋានអង្គរ ក្នុងទិវារត់ប្រណាំងម៉ារ៉ាតុងចក្រភពអង្គរលើកទី១១
ព័ត៌មានអន្តរជាតិ
អបអរសាទរ ខួបលើកទី១៧ នៃបណ្ណសារឧក្រិដ្ឋកម្មប្រល័យពូជសាសន៍ ទួលស្លែង ត្រូវបានចុះក្នុងបញ្ជីស្មារតីចងចាំនៃពិភពលោក របស់អង្គការយូណេស្កូ
លោកជំទាវ ឡងឌី សាន់ណារ៉ា រដ្ឋលេខាធិការ អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងសិក្ខាសាលាស្តីពី « យើងរួមគ្នាបង្ការ ទប់ស្កាត់ បញ្ហាគ្រឿងញៀន បារីអេឡិចត្រូនិច និងជំរុញការប្រើប្រាស់ App NoDrug»
30 ខែកក្កដា, 2026
ពិធីសម្ពោធការតាំងពិព័រណ៍សាធារណៈមិនអចិន្ត្រៃយ៍អំពីរូបថតព័ត៌មានអំពីវត្ថុសិល្បៈខ្មែរ ដែលត្រូវគេនាំចេញដោយខុសច្បាប់ និងទាមទារត្រឡប់មកកម្ពុជាវិញ នៅខេត្តកំពង់ឆ្នាំង
Opening Ceremony of the Seminar on “Using Artificial Intelligence (AI) Applications to Enhance Work Efficiency”
ពិធីប្រឡងបញ្ចប់បរិញ្ញាបត្រតូរ្យតន្ត្រី ជំនាន់ទី២៥
29 ខែកក្កដា, 2026
លោកជំទាវ នេត្រ ភូម៉ារី រដ្ឋលេខាធិការ អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងសិក្ខាសាលាស្តីពី «តួនាទីយុវវ័យ ក្នុងការរួមចំណែក ការពារ ថែរក្សា វប្បធម៌ប្រពៃណីដូនតា»
អាជ្ញាធរជាតិអប្សរាជួសជុលបង្កាន់ដៃនាគជ្រុងខាងលិចប្រវែង២០ម៉ែត្រ
25 ខែកក្កដា, 2026
អបអរសាទរ «ពិធីបើកពិព័ណ៌អាពាហ៍ពិពាហ៍ លើកទី៣ ឆ្នាំ២០២៦»
24 ខែកក្កដា, 2026
ពិធីប្រឡងបញ្ចប់បរិញ្ញាបត្រសិល្បៈនាដសាស្ត្រ ជំនាន់ទី២៤
23 ខែកក្កដា, 2026
បទអន្តរាគមន៍របស់លោកជំទាវបណ្ឌិតសភាចារ្យ ភឿង សកុណា រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងវប្បធម៌និងវិចិត្រសិល្បៈកម្ពុជា ក្នុងសម័យប្រជុំលើកទី៤៨ នៃគណៈកម្មាធិការបេតិកភណ្ឌពិភពលោករបស់អង្គការយូណេស្កូ នាថ្ងៃទី២២ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៦ នៅទីក្រុងប៊ូសាន សាធារណៈរដ្ឋកូរ៉េ។
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពីកម្ពុជាអំពាវនាវឱ្យមានការបន្តគាំទ្រពីសហគមន៍អន្តរជាតិ ដើម្បីការពារតំបន់រមណីយដ្ឋានប្រាសាទព្រះវិហារ ដែលជាសម្បត្តិបេតិកភណ្ឌពិភពលោក។
22 ខែកក្កដា, 2026
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ហ៊ឺ វីរៈ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់លោកជំទាវបណ្ឌិតសភាចារ្យ ភឿង សកុណា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងវប្បធម៌និងវិចិត្រសិល្បៈអញ្ជើញសួរសុខទុក្ខ ឯកឧត្ដម គង់ កន្តារ៉ា ទីប្រឹក្សាក្រសួងវប្បធម៌និងវិចិត្រសិល្បៈ ដែលកំពុងសម្រាកព្យាបាលជំងឺនៅគេហដ្ឋាន។
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ហ៊ឺ វីរៈ អញ្ជើញសួរសុខទុក្ខ លោក អ៊ុក នឿន អតីតប្រធានមន្ទីរវប្បធម៌ និងវិចិត្រសិល្បៈ និងលោកគ្រូ អ្នកគ្រូ ដែលកំពុងបង្រៀនសិល្បៈរបាំ នៅខេត្តកោះកុង

His Excellency Dr. Hei Virak, High Representative of Her Excellency Academician Dr. Phoeurng Sackona, Minister of Culture and Fine Arts, Visits His Excellency Chuch Phourn, Advisor to the Royal Government and Former Secretary of State of the Ministry of Culture and Fine Arts
31 July, 2026
Announcement on Temporary Traffic Closure at Certain Locations in Angkor Archaeological Park During the 11th Empire Marathon
International News
Celebrating the 17th anniversary of the inscription of Tuol Sleng Genocide Museum Archives on UNESCO’s Memory of the World Register
Her Excellency Longdy Sannara, Secretary of State, Presides Over Seminar on “Together Preventing and Suppressing Drug Problems, E-Cigarettes, and Promoting the Use of the NoDrug App”
30 July, 2026
Inauguration Ceremony of the Temporary Photo Exhibition on Illegally Exported and Repatriated Khmer Antiquities in Kampong Chhnang Province
Opening Ceremony of the Seminar on “Using Artificial Intelligence (AI) Applications to Enhance Work Efficiency”
Bachelor’s Degree Final Examination Ceremony for the 25th Generation of Music
29 July, 2026
H.E. Net Phoumary Presides Over Workshop on “The Role of Youth in Contributing to the Protection and Preservation of Ancestral Traditional Culture”
The Ministry of Culture and Fine Arts is deeply grateful to H.E. Dr. Pich Chanmony Hun Manet, First Lady of the Kingdom of Cambodia, for her profound devotion and unwavering commitment to the conservation, protection, and promotion of Khmer traditional attire.
28 July, 2026
APSARA National Authority Restores 20-Meter West-Corner Naga Balustrade
25 July, 2026
Celebration of the “Opening Ceremony of the 3rd Wedding Fair 2026”
24 July, 2026
Bachelor’s Degree Final Examination Ceremony for the 24th Generation of Choreographic Arts
23 July, 2026
Intervention Statement by H.E. Academician Dr. Phoeurng Sackona, Minister of Culture and Fine Arts of Cambodia, at the 48th Session of the UNESCO World Heritage Committee on July 22, 2026, in Busan, Republic of Korea
PRESS RELEASE: Cambodia Calls for Continued International Support to Safeguard the World Heritage Site of the Temple of Preah Vihear.
22 July, 2026
H.E. Dr. Hei Virak Visits H.E. Kong Kantara, Advisor to the Ministry of Culture and Fine Arts, at His Home